Duminica, 13 August 2017, ora 02:06
1657 citiri

Simona Halep a fost eliminata in semifinalele turneului de la Toronto, dotat cu premii in valoare de 2.8 milioane de dolari.

Sportiva noastra a fost invinsa de ucraineanca Elina Svitolina (5 WTA) cu 6-1, 6-1, la capatul unui meci ce a durat mai putin de o ora.

Simona a evoluat foarte slab, a gresit mult si a parut foarte statica. Atat Simona cat si Svitolina au mai jucat cate un meci sambata, astfel ca ambele sportive au avut conditii asemanatoare.

Svitolina a respectat insa planul tactic, a returnat tot ce a putut si a asteptat greselile Simonei.

Iar sportiva noastra a ratat extrem de mult, din toate pozitiile, astfel ca primul set a fost la discretia Svitolinei, care s-a impus cu 6-1.

Simona l-a chemat in pauza dintre seturi pe Darren Cahill, insa nici macar discutia cu antrenorul australian nu a ajutat-o.

Svitolina a castigat setul secund cu 6-1 si s-a calificat astfel in finala.

Pentru prezenta in semifinalele de la Toronto, Simona pleaca acasa cu un cec in valoare de 122.190 de dolari.

Dupa aceasta eliminare, Simona nu a putut sa-si apere titlul castigat anul trecut, la Montreal.

In finala de duminica, Elina Svitolina o va intalni pe daneza Caroline Wozniacki, de la ora 20:00.

HALEP - SVITOLINA 1-6, 1-6

02:06 - Svitolina incheie cu un break si o elimina pe Simona!

02:02 - Simona face break si ramane in meci!

01:55 - Inca un break pentru Svitolina, care serveste acum pentru calificarea in finala!

01:53 - Svitolina isi face serviciul fara emotii si are 4-0.

01:46 - Continua recitatlul erorilor din partea Simonei, iar scorul este 3-0 pentru Svitolina dupa un nou break.

01:46 - Svitolina are mai multa rabdare, isi face serviciul si conduce cu 2-0.

01:42 - Svitolina incepe si setul secund cu un break!

01:36 - Svitolina castiga primul set cu 6-1! Simona a jucat foarte slab in aceste 26 de minute, a gresit foarte mult.

01:33 - Simona salveaza o minge de set si castiga primul game din acest meci. Svitolina serveste acum pentru castigarea setului.

01:27 - Svitolina isi face serviciul, Simona greseste mult, iar scorul este 5-0.

01:24 - Svitolina mai face un break, dupa un game in care Simona a jucat ceva mai bine, si conduce cu 4-0!

...citeste mai departe despre "Simona Halep, eliminata in semifinale la Toronto dupa un meci in care a castigat doar doua game-uri" pe Ziare.com

#Simona Halep Elina Svitolina, #Simona Halep Elina Svitolina LIVE, #Simona Halep Elina Svitolina direct, #televizare Simona Halep Elina Svitolina, #Simona Halep Toronto Live , #Stiri Sport